Bekernieuws en de WEETJES van onze voorzitter.

De beker is van start gegaan. 16 leden hebben zich ingeschreven en twee speeldagen zijn al afgewerkt. Het verlof schijnt hier en daar wat “roet in het eten” te smijten. Maar goed… we gaan door tot er een bekerwinnaar is. Misschien moeten we een en ander eens bespreken op de algemene vergadering.

Misschien staat u te wachten op enkele nieuwe “weetjes”? Wel hier komen ze……

Nummer 20 was het laatste en dus beginnen we met nr.21!

21. Denk er aan …. Elke pion die vooruitgaat kan nooit meer terug. Dus worden bepaalde velden aan de tegenstrever gelaten en dat heeft altijd consequenties.

22. Soms kan het niet anders, maar vermijd zo veel als mogelijk dat één of meerdere lopers ingesloten raken. Dikwijls een moeilijk thema tijdens een schaakpartij. Een belangrijk aandachtspunt.

23. Lopers met tegengestelde kleur geven de meeste kans op remise. Belangrijk bij het ruilen.

24. Probeer zo veel als mogelijk zetherhalingen zonder betekenis uit te voeren. Uitzondering is hier wanneer we in tijdnood verkeren en de klok “increment” toelaat.

Zie zo! Weer een 4- tal weetjes die je misschien vroeg of laat enig voordeel  kunnen opleveren.

Succes gewenst en tot woensdag!

Leo Geylen

Dit bericht is geplaatst in herbekijk. Bookmark de permalink.